Ultimate magazine theme for WordPress.

2018’de Merkez Bankaları Bitcoin ve Ethereum Bulunduracak!

8.713

Dünyaca ünlü Blockchain’in CEO’su Peter Smith çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Smith’e göre tüm dünyadaki merkez bankaları, 2018’de Ethereum ve Bitcoin gibi kripto paraları kendi bünyelerinde barındırmaya başlayacaklar.

Aynı zamanda kripto para birimlerinin de yükselişine kaldığı yerden devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Peter Smith tam olarak şu sözleri söyledi;

Merkez bankalarının bu yıl bilançolarının bir parçası olarak dijital para birimleri bulundurmaya başlayacaklarını düşünüyorum. Bitcoin şimdiden arzı ve eğilimi ile en iyi 30 para birimi arasında yer alıyor. Dijital para birimleri yükselmeye devam ettikçe, bankaların üzerindeki kripto para tutma baskısı artacak.

Bazı Bankalar Çoktan Harekete Geçti

2017’nin son ayında Bulgar hükümetinin hesaplarında genellikle dark web tutuklama ve gözaltılarından ele geçirilen 3 milyon dolar fiyatın üzerinde Bitcoin olduğu açıklanmıştı.

Aynı zamanda Bulgar hükümeti 2017 Mayıs ayında bir açıklama yapmıştı. Günümüzdeki değeri 3.2 milyar doları aşan ve 213 bin 519 Bitcoin ele geçirdiklerini söylemişlerdi.

Yapılan bu el koymalara ek olarak, kripto para piyasası son yıllarda çok ciddi anlamda büyüdüğü için merkez bankaları çok büyük ihtimalle Bitcoin ve Ethereum gibi değerli kripto paraları rezervlerinde bulunduracak. 250 milyar dolar gibi ciddi bir piyasa değerine ulaşan Bitcoin’in de analizlere göre 8 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olan altın ile kafa kafa gelmesi bekleniyor.

2 Yorumlar
  1. Selin toksoz diyor

    yeni siteniz cok guzel olmus. artacak coinlerin bolumude olursa sevinirim

  2. Aysen diyor

    Merhaba ripple almak istiyorum yardimci olurmusunuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.