Ultimate magazine theme for WordPress.

Artık Bizim de Bitcoin’inimiz Var!

1.320

İlk yerli sanal para Akche (Akçe), artık geçerli olmaya başladı.

Waves Platformu’nun sunduğu ve DEX üzerinden alış-satışı yapılan yerli coin hakkında merak ettiğiniz her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

Çıkış Fiyatı: 1,923 TL

İlk yerli para olan bu coinin borsalarda işlem görmesi için gereken çalışmalar sürüyor. Akche’ye sahip olmak için öncelikle Waves cüzdanına sahip olmanız gerekiyor ve doğrudan TL ile Akche alımını gerçekleştirebiliyorsunuz.

İlk yerli dijital para Akche’nin piyasa değeri ise 10 milyon dolar civarında. Global borsalara sesini duyurduktan sonra ise değerinin daha da yükseleceği belirtiliyor. Akche’nin kısa vadeli hedefi ise 2018’in ikinci çeyreğinde kendi blok zincirini oluşturmak ve tamamen özgün bir coin olmak. Türkiye’nin önde gelen kuluçka merkezleriyle ve teknopark proje sahiplerini buluşturmak için görüşmeler devam ediyor. Bununla hedeflenen amaç ise küresel piyasada güçlü bir coin olmak ve gereken desteği bulmak.

Akche ekibi orta vadede Türkiye’nin genç ve girişimci nüfusunu göz önünde bulundurarak dünyada kabul görecek projelerin doğabileceğini ön görüyor ve çalışmalarını da bu yön üzerinden sürdürüyorlar. Hatta yenilikçi proje fikirleri ortaya çıkmış bile. Orta vadeli hedeflerde global piyasalarla rekabet edecek yeni bir borsa açma fikri bile var. Daha sonrasında ise Akche Türk blok zinciri projelerinin alt yapısını oluşturmak yer alıyor.

Akche ismi ise Osmanlı dönemine dayanıyor. İlk yerli paraya Akche isminin verilmesinin sebebi ise Osmanlı’nın para biriminin isminin akçe olması. Bu sanal parayı geliştiren 22 kişilik ekip ise aylarca uyumadan çalıştıklarını belirtiyorlar ve maddi değerinin yanı sıra manevi değerinin daha yüksek olduğunu söylüyorlar.

Bakalım önümüzdeki günlerde Akche ile ilgili nasıl gelişmeler yaşanacak. Umuyoruz ki ilk yerli sanal para Akche hakettiği yerde kendisine yer edinebilir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.