Ultimate magazine theme for WordPress.

Bitcoin Gold Mining | Bitcoin Gold Nedir – Bitcoin Gold Hakkında Herşey

275

Bitcoin Gold dedikoduları bitmek bilmiyor. Tüm dedikodu ve gerçeklerle Bitcoin Gold hakkında merak ettiğiniz herşey bu yazımızda.

Bitcoin Gold 25 Kasım 2017 tarihinde olacak bir çatallanma bu çatallanmanın mimarı ise Jack Liao. Bitcoin Gold’un temel hedefi Bitcoin’den daha iyi olmak bunun içinde çok iddalı bir giriş yapıyorlar, ASIC (sadece bitcoin kazma işlemi yapan tümleşik devreler) sistemlerin kullanımına engel olmak amacı ile Bitcoin Gold sadece “Equihash” ile kazılabilecek bir anlamda son dönemde mining işi bitti diyen GPU madencilerine gün doğmuş olacak ve piyasa yeniden hareketlenecek.

Bitcoin Gold Hangi Ekran Kartlarıyla Kazılır

Bitcoin Gold kazma işlemleri en iyi Amd Rx 580 ve Gtx 1080 ile Gtx 1070 ekran kartlarıyla yapılabilecek.

Malum 25 ekimde BTC bölünecek (Forklanacak) ve yeni bir coin ortaya çıkacak adını BTC Gold dediler. Geçtiğimiz aylarda da bölünme oldu ve BCC (bazı borsalarda BCH) olarak geçen yeni bir coin çıktı. BTC Gold’un en büyük beklentisi mining işleri için GPU kullanılacağı açıklandı yani kullandıkları algoritmayı değiştirip Equilash yapılması düşünülüyor. Haliyle Ekran kartı ile mining yapanlar dört gözle bekliyor (bende bunlardan biriyim) Borsa hesaplarında ne kadar BTC varsa beleş bir şekilde o miktarda BTC Gold gelecektir.
Not: Btc gold algoritme düşüğü olacağı için bana göre biraz değersiz olacaktır. (İlk zamanlar çok ama çok değerli olacak)
Ekran kartı ile Mining yapanlar kesinlik ilk başlarda BTC Gold kazmak isteyecek ama kullanacakları havuzların coin gönderme limitine ulaşması için belli bir süre geçecektir. Bu süre için elinde çok güçlü sistemler olanlar anında coinleri borsaya çekecek ve hemen bozduracağı için çok ciddi fiyatlardan satış yapacaklar. Bunu Zcash zamanı yaşadım. Birçoğu bilmez ama zcash ilk zamanlar borsalarda 1zcash= 3000 dolar olduğunu bu gözler gördü  ama hızlı üretemediğimiz için büyük balinalar çoktan üretip sattılar.
Aynı duruma düşmemek için kesinlikle GPU mining yapanların tek başlarında değil çevrelerinde birileri bulup ortak bir wallet üzerinde kazı yapıp çok hızlı coinleri almasını tavsiye ediyorum. (50-60 kartı olanlar kendileri takılabilir)

Birde şöyle bir durum var. BTC Gold çıktığı dönem %1 gibi bir kısmının üretilmeden borsalara gönderileceği ve bunu geliştiricilerin alacağı söyleniyor. Yani adamlar %1 çok büyük para kazanacaklar. (şuan 21milyon BTC olduğu düşünülürse 21milyonda BTC Gold olacak bununda %1 210 bin yapacağına göre ilk zamanlar BTc Gold benim tahminim 2-3bin dolar olacaktır. yani adamlar ilk tufada 500-600milyon TL alıp çıkacaklar :

Böyle işte mining işlerini karsız görenler artık devri geçti diyenlere selam olsun diyerek yolumuza devam ediyoruz.

 

 

1 yorum
  1. irem diyor

    balon coin oldu çıktı bitcoin gold

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.