Ultimate magazine theme for WordPress.

Bitcoin Kardashian’ları Geride Bıraktı!

2.322

Geride bıraktığımız günlerde Google’da yapılan aramalarda altını bile sollayan Bitcoin, Şimdi ise ünlü Reality yıldızları Kardashian kardeşleri de geride bıraktı.

Son aylarda adından sıkça söz ettiren ve neredeyse herkes tarafından bilinen Bitcoin, peş peşe kırdığı rekorlar ile adından sıkça ettirmekle kalmadı ve bu sefer de ilginç bir haberle gündeme geldi.

Geçtiğimiz haftalarda ”Bitcoin satın al” araması kullanıcılar tarafından dünyanın en büyük arama motoru Google’da ”Altın satın al” kelimesinden daha fazla arandı.

Bitcoin şimdi ise Kardashian kardeşleri geride bırakmayı başardı. Google aramalarında Kardashian kardeşlerden daha çok aranmayı başardı. Peki nedir bu Bitcoin? Bitconiz hakkında temel olarak bilmeniz gerekenlerden bahsedelim.

Bitcoin (sembolü: ฿, kısaltma: BTC) herhangi bir merkez bankası ve resmi kuruluş olmayan elektronik bir para birimidir. Virgülden sonra 100 milyonuncu basamağa kadar birimlere ayrılabilmektedir ve derin ağ üzerinde en çok kullanılan sanal para birimidir. Bitcoin ağı 3 Ocak 2009’da hayatımıza girdi. Manifestonun yazarı Satoshi Nakamoto’dur fakat yüksek ihtimalle gerçek ismi değildir. Üretilebilecek maksimum Bitcoin sayısı 21 milyonla sınırlıdır ve fazlası üretilmeyecektir. 22 Temmuz 2013 tarihi itibarıyla dolaşımdaki Bitcoin’in toplam değeri 1.2 milyar dolar seviyesindeydi,  4 Haziran 2014 tarihi itibarıyla bu değer 8.2 milyar dolar seviyesine ulaştı.

Sistemde, toplamda 21 milyon bitcoin dolaşıma çıkıncaya kadar ve kullanıcılar tarafından kullanılıncaya kadar üretim devam edecektir, ardından üretim süreci duracak ve madenciler sadece işlem masrafları üzerinden desteklenmeye devam edilecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.