Ultimate magazine theme for WordPress.

Dünya Ülkeleri Bitcoin İçin Ne Diyor?

9.733

Dünya genelinde halen tartışma konusu olan ve çoğu kesim tarafından kabul edilen Bitcoin için, her ne kadar bir gün mutlaka balon gibi sönecek denilse de yatırımcılar yatırım yapmaktan geri kalmıyor. O halde gelin hep beraber bakalım, dünya ülkeleri Bitcoin için ne diyor?

ALMANYA: 2013 yılında, dünya daha Bitcoin’den habersizken ve ne olduğunu anlamaya çalışırken Almanya Bitcoini ” özel para ” olarak kabul ediyordu. Alman Merkez Bankası yönetim kurulundan olan Carl-Ludwing Thiele, Bitcoini hem şüphe hemde merak izle sıkı bir şekilde izlediklerini söyledi.

ÇİN: 2018 yılına girdiğimizde Çin, Bitcoin ile ilgili oldukça geniş çaplı hamleler yaptı ve Bitcoin madenciliğine karşı da kendince önlemler aldı. Çin hem Bitcoin’in yükselmesinin ve düşmesinin ardında yatan lider olmak istiyor, hemde Bitcoin üretimi ve ticaretini kısıtlamaya çalışıyor.

JAPONYA: Bitcoini yasal bir ödeme olarak kabul eden sayılı ülkelerden. Ancak merkez bankası da Bitcoin’in aniden artan ve aniden düşen fiyatlarının yatırım veya spekülatif amaçlı olduğunu belirtiyor.

KANADA: Bitcoin işlemlerinin tamamen yasal olduğu ve tamamen serbest bırakıldığı ülkelerden biri.

TÜRKİYE: Yasal olarak bir dayanağı bulunmayan kripto paralara ilişkin düzenleme getirilmesi için bir çalışma grubunun oluşturulmasına karar verdi. Kripto para Türkiye’de yasal olarak işlem görmüyor ancak Devlet deyim yerindeyse sadece yorum yapmakla kalıyor.

GÜNEY KORE: Güney Kore yönetimi, kripto para olayını ülke sınırlarından tamamen kaldırmak için bir yasa tasarısı hazırladıklarını açıkladı.

ABD: ABD’de bulunan büyük şirketler yatırımlarını her daim Bitcoin üzerinden yapıyor ve ödemeleri de Bitcoin aracılığı ile gerçekleştiriyor. 

5 Yorumlar
 1. elif diyor

  Bizimkiler yasaklamanin pesinde

 2. elif diyor

  her kafadan bir ses çıkıyor o yüzden baya geriledi bitcoin.

 3. Bora diyor

  Her ulke kendi coinini cikartiyor

 4. merve diyor

  Siyasiler pek olumlu şeyler söylemiyor bitcoin için ama herkes hızla almaya devam ediyor zaman zaman çok sert açıklamalar geliyor bununla birlikte acaip düşüş yaşıyor coinler ama sonrasında daha güçlenerek artıyor fiyatları.

 5. Ali diyor

  Bizim ülkeyi zaten geç baştakiler milletin kazanmasını istemiyor. Daha tahtaya yazı yazmayı bilmeyen adam kalkmış Bitcoini kötülüyo… Önce sen git bi yazı yazmayı öğren !

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.