Ultimate magazine theme for WordPress.

Microsoft Bitcoine Tekrar Destek Veriyor!

2.542

Microsoft sözcüsü geride bıraktığımız Çarşamba günü News.com.ua ile yaptığı röportajda yeniden Bitcoin ödemelerini kabul edeceklerini duyurdu.

Bitcoin ile ödemeyi ilk olarak 2014 yılının Aralık ayında kabul etmeye başlayan Microsoft, kullanıcılara hiçbir açıklama yapmadan ve bilgi vermeden 2016 yılında birden desteğini sonlandırdı ve müşterilerin mağazada bulunan Bitcoin bakiyelerini geri iade etti. Her ne kadar açıklama yapılmamış olsa da tahmin edeceğiniz üzere bu kararın alınmasında ki en büyük etken Bitcoin değerinin ani iniş ve çıkışları idi.

2017 yılının henüz ilk günlerinde bin dolar civarı bir değere sahip olan Bitcoin, yıl sonuna kadar 20 bin dolar seviyesini gördü ve sanal para piyasasının liderlik koltuğuna oturmayı başardı. Bu yükseliş tüm dünyanın dikkatini çekti ve yatırımcılar, şirketler tüm hamlelerini Bitcoin üzerinde kullandı. Bitcoin 2018 yılında değer kaybetmiş olsa da, geride bıraktığımız yıllara göre mükemmel bir başarı elde etti. İçinde bulunduğumuz şu günlerde ise Bitcoin, 14-15 bin dolar arasında inişli çıkışlı bir grafik sergiliyor.

Microsoft’un aldığı yeni karar doğrultusunda kullanıcılar, Windows ve Xbox mağazalarında yer alan oyunları, filmleri ve uygulamaları Bitcoin ile alabilecekler. Bunun yanı sıra Microsoft, giysi ve aksesuar gibi fiziksel alışverişlerde Bitcoin ile ödeme almayacaklarını da duyurdu. Microsoft gibi dev bir teknoloji şirketinin Bitcoine destek vermesi Bitcoin ve diğer sanal para birimlerinin geleceği için çok büyük bir role sahip. Sizce Microsoft’un Bitcoine verdiği bu destek ilerleyen günlerde değerine etki edecek mi?

1 yorum
  1. Mehmet alabayli diyor

    Demekki bitcoin firlayacak

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.